VII Konkurs Ornitologiczny o Kulika Wielkiego

Konkurs o Kulika Wielkiego

- 2012-10-31 14:24:46

Zaborskie Towarzystwo Naukowe oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach zapraszają do udziału w VII Konkursie Ornitologicznym o Kulika Wielkiego

 

 

 

Organizatorzy:

Zaborskie Towarzystwo Naukowe

Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach

Eliminacje w razie potrzeby można przeprowadzić w poszczególnych szkołach na podstawie testów przesłanych przez organizatorów (kontakt niżej).

Finał: 14 grudnia 2012 r. o godz. 10.30. Planowane zakończenie ok. 14.

Miejsce: KLO, ul. Ogrodowa 2                

Uczestnicy: uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (maksymalnie 5 z 1 szkoły).

 

Zasady przeprowadzania konkursu:

  • w eliminacjach wszyscy uczestnicy rozwiązują test o ze znajomości systematyki (nie jest wymagane nazewnictwo łacińskie), biologii, ekologii i zachowań ptaków gniazdujących w Polsce, zimujących, spotykanych regularnie na przelotach i systematycznie zalatujących oraz z zagadnień ochrony ptaków, ich siedlisk i ich ochronie, ze szczególnym uwzględnieniem Natury 2000,

  • uczniowie z 10 najlepszymi wynikami przechodzą do finału, w którym rozpoznają ptaki w prezentacji multimedialnej, a następnie rozpoznają głosy ptaków.

Konkurs organizowany jest przy współpracy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie” i Nadleśnictwem Przymuszewo.

Dyplomy i nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy finału, ale nie takie same!

Zgłoszenia prosimy przesłać do 30 listopada 2012 r. do Kaszubskiego LO faksem 52/3982455 do godz. 15.00 lub do 2 grudnia 2012 r. na adres zbig.agnostos@wp.pl do godz. 24.00. Zapytania proszę kierować do Zbigniewa Gierszewskiego (zbig.agnostos@wp.pl lub tel. 692 240 171).  

Materiały z poprzednich konkursów znajdą się na stronie www.ztn.com.pl. w zakładce „Konkurs o Kulika Wielkiego”. Tamże zawarte są nowe informacje i materiały.

 

Tegoroczny konkurs dofinansowany jest przez ZTN w ramach Lokalnego Programu Ekologicznego „Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”. Konkurs wpisany jest na listę konkursów kuratorium gdańskiego.

 

zapraszam

Zbigniew Gierszewski

prezes ZTN

 

Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lokalny program ekologiczny Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”
                  Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.