V Rajd literacki im. Anny Łajming

ARCHIWUM

- 2008-07-26 13:58:15

W dniach 26 - 27 lipca 2008 roku odbył się V Literacki Rajd Turystyczny im. Anny Łajming szlakiem jej imienia, który można znaleźć na mapach Zaborskiego Parku Krajobrazowego (żółto-czarny). Literacki, bo prowadzi przez miejsca, gdzie toczy się akcja wspomnień i opowiadań tej wielkiej pisarki kaszubskiej

urodzonej w Przymuszewie (oczywiście na szlaku). Turystyczny, bo można przejechać 40 parę kilometrów rowerem, dojść pieszo lub podjechać samochodem (jak kto lubi).

Wyruszyliśmy w sobotę o 1000 spod siedziby Powiatowego MDK w Brusach, ul. Dworcowa 18. Nocleg zaplanowany był w Sominach 3 (pole namiotowe, dla wymagających dostępne są kwatery i ośrodki wczasowe w tej agroturystycznej miejscowości). Stołowaliśmy się  w "Szuwarku" (znakomite jedzenie - szczególnie ryby). Tamże ognisko tuż nad jeziorem całą noc i długie Kaszubów rozmowy. 
Serdecznie zapraszamy w następnych latach w weekendy najbliższe urodzin pisarki (24 lipca) miłośników znakomitej polsko-kaszubskiej literatury i ciekawych kaszubskiej kultury wpisanej w niezwykłe pejzaże kaszubskich jezior i borów południowych Kaszub


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.