V Zaborski Konkurs Ekologiczny o Złote Kocanki Piaskowe

Konkurs o Złote Kocanki

- 2008-04-18 00:00:00

18 kwietnia 2008 roku odbyła się już 5 edycja konkursu, w której wzięło udział 19 najlepszych znawców rozpoznawania roślin z 8 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
z powiatów chojnickiego, kościerskiego i tucholskiego. Eliminacje odbyły się w sali komputerowej w Kaszubskim LO, gdzie uczestnicy mieli do rozpoznania w ciągu 25 minut na zdjęciach 50 gatunków roślin według załączonej listy. W finale, który odbył się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury, trzeba było rozpoznać i samodzielnie oznaczył jeszcze 30 gatunków. Bezbłędnie oba etapy przeszedł Lesław Świerczek z bruskiego gimnazjum, drugie miejsce zajęła Aleksandra Krogulec z Zespołu Szkół Leśnych z Tucholi, a trzecie znowu uczennica z Gimnazjum w Brusach - Weronika Cysewska. W odrębnym konkursie na mistrza systematyki, gdzie trzeba było dodatkowo przyporządkował rozpoznane gatunki do rodzin, a te do podklas, wyróżniono dwóch mistrzów: Ariela Kitzermanna i Aleksandrę Krogulec z ZSL w Tucholi, ale tuż za nimi była Weronika Cysewska z Gimnazjum w Brusach. Nagród wystarczyło dla wszystkich uczestników dzięki niezawodnym sponsorom. Książki o tematyce przyrodniczej, albumy i atlasy roślin zakupili: Starostwo Chojnickie, Burmistrz Brus, Nadleśnictwo Przymuszewo, Nadleśnictwo Czersk, Park Narodowy "Bory Tucholskie" i Zaborski Park Krajobrazowy. Organizacyjnie konkurs wsparło Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Zaborski Park Krajobrazowy i Park Narodowy "Bory Tucholskie", a także dyrekcje ZSP w Brusach i PMDK. Wykład o bioróżnorodności wygłosił w czasie obrad jury dr Piotr Rutkowski, adiunkt Wydziału Biologii, Geografii i Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, a materiał fotograficzny na konkurs przygotował jego organizator Zbigniew Gierszewski, nauczyciel w KLO, prezes Zaborskiego Towarzystwa Naukowego, przy merytorycznym wsparciu Justyny Rymon Lipińskiej, pracownika PN "Bory Tucholskie".


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.