II Gminny konkurs krajoznawczy

NOWOŚCI

- 2019-11-30 00:00:00

II Gminny konkurs krajoznawczy "Znam swoją małą ojczyznę"

13 listopada 2019 roku w kaszubskim LO w Brusach odbył się II Gminny konkurs krajoznawczy „Znam swoja małą ojczyznę” organizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronat honorowy objął burmistrz Brus Witold Ossowski.

Wystartowało siedem drużyn ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Brus, Kosobud, Czyczków i Wielkich Chełmów. W pierwszym etapie konkursu należało rozwiązać indywidualnie test o kulturze, historii i przyrodzie gminy Brusy z pomocą galerii zdjęć, a w drugim etapie drużyna wspólnie rozwiązywała test z wykorzystaniem mapy konturowej gminy Brusy.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, drugie drużyna z Szkoły Podstawowej w Kosobudach, a trzecie ex equo dwa zespoły z kaszubskiego LO z klas Ia i IIIa.

W jury wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Brusach, Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz Zaborskiego Towarzystwa Naukowego. Dyplomy uczestnikom wręczał dyrektor Zespołu Szkół Tomasz Kutela. Nagród od sponsorów (UM, ZKP, ZTN) wystarczyło dla wszystkich.


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.