XIII konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego

Konkurs o Kulika Wielkiego

- 2018-12-21 00:00:00

W XIII konkursie ornitologicznym o Kulika Wielkiego, który odbył się w Kaszubskim LO w Brusach 12 grudnia 2018 roku wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Brus, Chojnic, Lipusza, Czerska i Tucholi. Mieli do rozwiązania test, rozpoznawanie gatunków na zdjęciach i głosów ptaków. Testy i prezentacje przygotował Zbigniew Gierszewski (nauczyciel w Kaszubskim LO, prezes Zaborskiego Towarzystwa Naukowego). 

W konkursie wygrał Mateusz Muzolf z Technikum Leśnego w Tucholi. Drugie miejsce zajął Jarosław Piechowski z Zespołu Szkół w Chojnicach, a trzecie Hubert Fryca z LO w Czersku. Kolejne miejsca zdobyli Adrian Kloskowski i Dawid Kozanecki z Technikum Leśnego w Tucholi oraz Patrycja Knitter z KLO w Brusach.

Prace uczestników oceniało jury w składzie: Maria Chybowska (Park Narodowy „Bory Tucholskie”), Dorota Krzoska (Zaborski Park Krajobrazowy), Piotr Chybowski (Nadleśnictwo Rytel), Marek Sobczak (Nadleśnictwo Czersk) i Edmund Spierewka (Zaborskie Towarzystwo Naukowe).

Dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy dzięki sponsorom: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy, Nadleśnictwo Rytel, Nadleśnictwo Czersk, Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Urząd Miejski w Brusach, Centrum Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

Wsparcie organizacyjne: Kaszubskie LO, ZTN.

Wykład z prezentacją o bażantach i ich hodowli przedstawił jeden z uczestników Hubert Fryca.


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.