Niepodległa dla wszystkich

NOWOŚCI

- 2018-11-14 08:11:00

Zaborskie Towarzystwo Naukowe we współpracy z grupą nieformalną "RYŚ" realizuje projekt "Niepodległa dla wszystkich". 
Grupa nieformalna "Ryś" podejmuje wiele działań mających na celu promocję i rozwój Sołectwa Męcikał, Gminy Brusy, powiatu chojnickiego, województwa pomorskiego, m.in. poprzez popularyzację historii działalności partyzanckiej tajnej organizacji wojskowej "Gryf Pomorski" o wyzwolenie ziemi Kaszub z rąk okupanta hitlerowskiego, działanie na rzecz promocji i rozwoju, wzmacnianie więzi miejscowej ludności z małą ojczyzną, pielęgnowanie jej tradycji, poszerzanie grona miłośników i sympatyków historii regionu.
W ramach projektu zostały przeprowadzone "Żywe lekcje historii"-wykłady i prelekcje w szkołach z historyczną bronią i w mundurach z epoki. Prelekcje odbyły się w szkołach w następujących miastach/miejscowościach: Brusy, Chojnice, Czapiewice, Osowo k/Karsina, Klawkowo, Kłodawa.          
        


  
 

"Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich".


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.