Mały Mistrz Obserwacji Przyrody

Mały Mistrz Obserwacji Przyrody

- 2018-11-26 08:37:00

Mały Mistrz Obserwacji Przyrody to projekt edukacyjnych Zaborskiego Towarzystwa Naukowego. Skierowany do 5 i 6-letnich dzieci. Ma on na celu nauczenie dzieci rozpoznawania ok. 20 gatunków roślin kwiatowych, przekazanie elementarnej wiedzy o ekologii tych roślin, walorach użytkowych, w tym leczniczych, a także uświadomienie zagrożenia jakie niosą gatunki trujące. Przede wszystkim chodzi jednak o uwrażliwienie na piękno i różnorodność gatunkową świata roślin i potrzebę jego ochrony.

            Projektem w 2018 roku objęte zostały wszystkie dzieci z oddziałów zerowych przedszkoli i szkół podstawowych z całej gminy Brusy. W sumie ok. 270 dzieci w grupach 7 do 25-osobowych uczestniczyło w prezentacji gatunków, a następnie w zajęciach warsztatowych, gdzie z fotografii roślin robiły „łączkę” i opisywały znajdujące się na niej kwiaty. Kontynuacją zajęć było rysowanie wybranych gatunków roślin. Zebrane prace służyły do przygotowania wystawy na finał. Gdzie po sprawdzeniu i powtórce zdobytej wiedzy dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa, upominki oraz słodycze.

            Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2009 roku i już wówczas został on zauważony i nagrodzony 4 miejscem w ogólnopolskim konkursie na X Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we Wrocławiu.

            Obecne przedsięwzięcie edukacyjne, jak i w 2011 roku zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.