XIV konkurs botaniczny o Złote Kocanki Piaskowe

Konkurs o Złote Kocanki

- 2017-04-23 20:21:09

XIV Zaborski Konkurs Ekologiczny o Złote Kocanki piaskowe odbył się 6 kwietnia 2017 roku w Kaszubskim LO w Brusach. 
 
Uczestniczyło w nim 30 uczniów z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów chojnickiego, kościerskiego, słupskiego i tucholskiego. Konkurs polegał na rozpoznawaniu gatunków roślin na podstawie zdjęć. Uczestnicy musieli przygotować się ze znajomości 250 gatunków rosnących na Kaszubach. Dodatkowo można było zdobyć tytuł mistrza systematyki klasyfikując gatunki do odpowiednich rodzin. Zwyciężył Mateusz Muzolf z Technikum Leśnego w Tucholi ze znakomitym wynikiem 117 na 120 możliwych pkt., a drugie Jagoda Cichoń także z TL w Tucholi z wynikiem 101 pkt. Trzecie miejsce zajęły ex quo Martyna Kiedrowska i Sandra Gawin z II LO w Chojnicach, a czwarte Weronika Osowska, także z tego liceum. Piąte miejsce zajęła Zuzanna Miętka z Gimnazjum we Wielu, a szósta była Patrycja Knitter z Kaszubskiego LO w Brusach. Wyróżnieni zostali ponadto Jarosław Piechowski z Gimnazjum w Brusach, Wiktoria Sieracka z TL w Tucholi, Agata Wera z Kaszubskiego LO w Brusach i Kamila Wojciechowska z Gimnazjum nr 3 ze Słupska.
Mistrzami systematyki zostali Mateusz Muzolf i Jagoda Cichoń z wynikiem 29 pkt na 30 możliwych. Wicemistrzem została Martyna Kiedrowska z wynikiem 27 pkt.
Pracę uczestników oceniało jury w składzie: Dorota Krzoska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Krzysztof Zabrocki, prezes Zaborskiego Towarzystwa Naukowego, Piotr Chybowski z Nadleśnictwa Rytel i Mirosław Łangowski z Nadleśnictwa Czersk.
 
Nagrody dla uczestników ufundowali: Nadleśnictwo Rytel, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Nadleśnictwo Czersk, Nadleśnictwo Przymuszewo, Zaborskie Towarzystwo Naukowe i Centrum Edukacji Ekologicznej z Gdańska. Obsługę techniczną zapewniło Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące. Zdjęcia i prezentacje konkursowe przygotował Zbigniew Gierszewski z ZTN.
 


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.