XI konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego

Konkurs o Kulika Wielkiego

- 2016-11-23 20:04:43


XI Konkurs Ornitologiczny o Kulika Wielkiego
Organizatorzy:
Zaborskie Towarzystwo Naukowe
Zaborski Park Krajobrazowy
Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach
Eliminacje w razie potrzeby można przeprowadzić w poszczególnych szkołach na podstawie testów dostępnych na stronie internetowej www.ztn.com.pl
Finał odbędzie się 13 grudnia 2016 r. (wtorek) o godz. 10.45.
Miejsce: KLO, ul. Ogrodowa 2
Uczestnicy: uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (maksymalnie 5 z 1 szkoły).
Zasady przeprowadzania konkursu:
- w eliminacjach wszyscy uczestnicy rozwiązują test o ze znajomości systematyki (nie jest wymagane nazewnictwo łacińskie), biologii, ekologii i zachowań ptaków gniazdujących w Polsce, zimujących, spotykanych regularnie na przelotach i systematycznie zalatujących oraz z zagadnień ochrony ptaków, ich siedlisk i ich ochronie, ze szczególnym uwzględnieniem Natury 2000,
- uczniowie z 15 najlepszymi wynikami przechodzą do finału, w którym rozpoznają ptaki w prezentacji multimedialnej, a następnie rozpoznają głosy ptaków.
Dyplomy i nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy finału.

Zgłoszenia prosimy przesłać do 5 grudnia 2016 r. do Kaszubskiego LO faksem 52/3982455 lub na adres zbig.agnostos@wp.pl. Zapytania proszę kierować do Zbigniewa Gierszewskiego (zbig.agnostos@wp.pl lub tel. 692 240 171).
Materiały z poprzednich konkursów znajdą się na stronie www.ztn.com.pl. w galerii i w zakładce o konkursie o Kulika Wielkiego.

.Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.