Młodzież bliżej prawa

NOWOŚCI

- 2015-06-03 13:46:14

W dniach 22-24 maja 2015 roku w Sominach, odbyły się warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich pt. "Młodzież bliżej prawa", zrealizowane w ramach projektu "Kaszuby bliżej prawa".

Zaborskie Towarzystwo Naukowe udziela bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich na terenie 5 gmin południowych Kaszub. Udzielając porad osobom dorosłym zauważono, że istnieje potrzeba wyjaśnienia również młodym ludziom niektórych zagadnień prawnych.

Uczniowie dowiedzieli się „Co to jest organizacja pozarządowa?” - na przykładzie Zaborskiego Towarzystwa Naukowego. Odbyły się warsztaty na temat przemocy w Internecie - Przytul hejtera, prowadzone przez Panią Monikę Kuchta. Pani Lucyna Borzyszkowska przedstawiła pozasądowe metody rozstrzygania sporów - Mediacje – nowy sposób rozwiązywania konfliktów. Powiatowy Rzecznik Konsumenta z Bytowa, Pani Izabela Metel, wyjaśniła młodym ludziom, jak dokonywać zakupów w Internecie i na odległość, aby nie mieć później kłopotów. Maria Wierzbowska z GOPS-u w Chojnicach poprowadziła warsztat – GOPS – w czym może pomóc?Odbyła się również ciekawa prelekcja i zajęcia terenowe z geocachingu – nowej gry terenowo-internetowej. Członkowie ZTN-u przedstawili prezentację z pobytu w Nepalu tuż przed trzęsieniem ziemi, pokazali zdjęcia po trzęsieniu ziemi i opowiedzieli, jak zorganizować fascynującą podróż zagraniczną za niewielkie pieniądze. Młodzież przekonała się również, dlaczego warto udzielać się jako wolontariusz.

Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał "ściągę" i całą masę broszur, ulotek, poradników, aby wiedział, gdzie można zwrócić się o pomoc w trudnych sytuacjach.


Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Brusy


   


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.