Zaproszenie do udziału młodzieży w projekcie „Kaszuby bliżej prawa”

NOWOŚCI

- 2015-04-29 13:10:58

          

Zaproszenie do udziału młodzieży w projekcie „Kaszuby bliżej prawa”

  Zaborskie Towarzystwo Naukowe, wspólnie z partnerami: Gminą Brusy, Gminą Dziemiany,  Gminą Chojnice, Gminą Konarzyny, Gminą Lipnica, Lucyną Borzyszkowską Psychologiczne Studium Pomocy i Rozwoju, prowadzi dla społeczności południowych Kaszub bezpłatne poradnictwo obywatelskie, prawne i mediacje w ramach projektu „Kaszuby bliżej prawa” realizowanego z programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

            Projekt przewiduje warsztaty dla młodzieży ze szkół średnich. Młodzież będzie mogła wybrać tematykę warsztatów z określonego bloku zagadnień, np. zakupy w Internecie, działalność w sieci, stalking, praca za granicą, wolontariat. Szczegółowy program otrzymają zakwalifikowani uczestnicy. Podczas warsztatów będziemy starali się pozyskiwać wolontariuszy, jak również informować o poradnictwie obywatelskim. 

            Szkolenie jest przewidziane dla 20 osób. Pierwszeństwo w rekrutacji będą miały osoby, które zadeklarują przekazywanie zdobytej wiedzy koleżankom i kolegom oraz uzyskają rekomendację samorządu uczniowskiego. Osoby te zostaną wybrane we współpracy z samorządami uczniowskimi.

            Samorządy uczniowskie, młodzież zainteresowaną udziałem w bezpłatnych warsztatach, jak również osoby, które będą lub chcą zdawać egzaminy na prawo, prosimy o kontakt z Zaborskim Towarzystwem Naukowym.

            Bezpłatne warsztaty odbędą się w dniach 22-24 maja 2015r. w Sominach gm. Studzienice.

Organizator zapewnia: opiekunów grupy, dojazd, wyżywienie, zakwaterowanie, dodatkowe atrakcje.

            Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 10 maja 2015 roku pod adresem: ztn@ztn.com.pl. Więcej informacji udziela Anna Kamińska, tel. 790 300 096.Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.