„SKIP – Samoorganizujący Klub Innowacyjnych Przedsiębiorczych”

SKIP

- 2013-06-25 00:00:00

Europejski Fundusz Społeczny, działanie 9.5 programu operacyjnego POKL realizowany przez Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach i Zaborskie Towarzystwo Naukowe w Brusach.

W ramach projektu „SKIP – Samoorganizujący Klub Innowacyjnych Przedsiębiorczych” zebrała się grupa 10 osób z terenu gminy Brusy. Dodatkową wartością projektu jest to, że sami członkowie SKIP-u decydują o charakterze spotkań.

Zajęcia rozpoczęły się w kwietniu i potrwają do końca września. Odbywają się na zasadzie prowadzenia symulacji firmy. W ramach podjętych działań powstała firma, którą jest Agencja Artystyczna zajmująca się szeroko pojętą kulturą, organizowaniem imprez, koncertów, szukaniem sponsorów itp.

Na zajęciach zostały wytłumaczone zasady prowadzenia działalności, omówione plusy i minusy, ewentualne zagrożenia i zakres obowiązków. Na samym początku odbyło się spotkanie z doradcą finansowym p. Romanem Mamczarkiem, na którym uzupełniliśmy SYMULACYJNIE wszelkie dokumenty potrzebne do założenia działalności gospodarczej i tak:

Do Urzędu Miejskiego w Brusach

Do Urzędu Skarbowego

Zgłoszenie do ZUS i do Urzędu statystycznego.

Następnie wybraliśmy władze i ustaliliśmy zakres obowiązków pracowników firmy symulacyjnej.

W celach projektu jest zorganizowanie konferencji naukowej. Grupa wybrała temat oraz znalazła wykładowcę.

Odbyliśmy także spotkanie z doradcą prawnym p. Krzysztofem Zabrockim, który w bardzo szeroki sposób wytłumaczył zasady i obowiązki prowadzenia firmy.

Niewątpliwie największym sukcesem Klubu jest znalezienie sponsora i zorganizowanie koncertu zespołu Midnight travel. Plakat promujący poniżej.
Odbyliśmy także długie i wyczerpujące wykłady z menedżerem jednego z bardziej znanych klubów muzycznych w regionie, panem Maciejem Dobrzyckim, na temat zasad prowadzenia klubu oraz wszelkie sprawy z tym związane.

Spotkanie odbywało się przez parę godzin przy ciągłym zadawaniu pytań, a grupa wyniosła z tego spotkania bardzo dużo przydatnych informacji, które z pewnością wykorzysta w przyszłości.


        

O dalszych planach i spotkaniach będziemy informować na bieżąco.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.