-
Zamawiający: Zaborskie Towarzystwo Naukowe z siedzibą w Brusach, ul Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy, zaprasza do złożenia oferty cenowej na:
-
Przedmiot zamówienia:
Sprzedaż, dostawa, rozwieszenie i pomiar GPS miejsca wywieszenia, 416 budek dla ptaków typu E, na terenie administracyjnym 4 nadleśnictw w województwie pomorskim.
Konstrukcja budki:
Budka wykonana ze sklejki wodoodpornej o grubości min. 10 mm. Pomalowana z zewnątrz farbą, lakierem lub lakierobejcą wodoodporną, na kolor brązowy lub bezbarwny. Elementy konstrukcyjne budki łączone za pomocą kleju wodoodpornego, poliuretanowego oraz skręcane wkrętami do drewna o długości min 3 cm.
Wymiary budki: wysokość ścianek bocznych i frontowej 70 cm, szerokość ścianek bocznych i frontowej 30 cm, otwór wlotowy w ściance przedniej o średnicy 15 cm. Otwór wlotowy oddalony od dachu o maks. 4 cm. W dnie budki wywiercone 4 otwory wentylacyjne o średnicy 5 mm. Boczna ściana budki otwieralna. Ścianka otwieralna mocowana za pomocą wkrętów hakowych, lub zawiasów. Wewnątrz budki do ściany frontowej, przykręcona min 4 wkrętami do drewna, listwa z drewna sosnowego o grubości min 12 mm, nieheblowana o wymiarach dopasowanych do wewnętrznego wymiaru budki i wysokości takiej aby kończyła się ok 5 cm poniżej progu otworu wlotowego. Na listwie wykonane poziome wcięcia co ok. 3-4 cm. Głębokość nacięć min. 3 mm.
Budka przymocowana do listwy montażowej wykonanej z dwóch sklejonych listew z drewna sosnowego o łącznej grubości min 25mm, za pomocą 2 śrub, w dolnej i górnej części budki. Na każdą śrubę musza przypadać 2 podkładki i 1 nakrętka. Średnica podkładek min 15 mm. Budka przybijana do drzewa za pomocą dwóch gwoździ o długości min. 15 cm.W listwie montażowej wywiercone dwa otwory na gwoździe, którymi budka zostanie przybita do drzewa.
Do frontowej ściany budki przymocowana min 4 wkrętami blacha stalowa o grubości min. 0,5 mm ocynkowana lub w inny sposób zabezpieczona antykorozyjnie, stanowiąca zabezpieczenie przeciw drapieżnikom. Blacha prostokątna o zaokrąglonych rogach musi wystawać poza obrys budki na boki o 7 cm, zaś ponad daszek budki o 25 do 30 cm. Część blachy wystająca ponad daszek budki musi być zagięta w kierunku drzewa pod kątem 45 stopni. W blasze wycięty otwór wlotowy o średnicy 16-17 cm. W dolnej części budki blacha nie wystaje i kończy się równo z budką. Blacha umocowana tak, że otwór wlotowy w ściance frontowej i otwór w blasze umieszczone są mimośrodowo, w taki sposób że w górnej części oba okręgi są styczne, zaś w dolnej osiągają maksymalną różnicę średnic. Na dno budek wysypać trociny o miąższości min. 5 cm. Numer budki wpisać farbą na ściance bocznej.
Do zapytania ofertowego dołącza się szkic budki.
Sposób wywieszenia: Budki wywieszone nad zbiornikami wodnymi na terenie nadleśnictw Rytel, Przymuszewo, Osusznica, Lipusz w sposób uwzględniający potrzeby nurogęsi, gągołów i innych ptaków zasiedlających budki typu E. Wykonawca będzie miał do dyspozycji mapy z zaznaczonymi działkami ewidencyjnymi, w obrębie których należy wywiesić budki. Średnio na działkę ewidencyjną wielkości 1 oddziału leśnego przypadać będzie 1 do 3 budek. Budki należy wywieszać w odległości maks. 40 m od wody. Jedynie w wyjątkowych wypadkach można stosować dalsze lokalizacje. Wysokość wywieszania wynosi min 4 m. Wlot nie może być zasłonięty gałęziami a budka musi być zwrócona w kierunku lustra wody.
-
Termin realizacji zamówienia: 30 czerwca 2013 roku.
-
Miejsce i sposób uzyskania informacji oraz dodatkowej dokumentacji określającej szczegółowe warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
Piotr Chybowski Tel. 514648889, email: p.chybowski@op.pl
-
Kryteria wyboru ofert: cena 100%.
-
Szczegółowe wymogi dotyczące usługi:
Podczas prac należy stosować się do wskazówek zleceniodawcy.
Budki należy dostarczyć do zleceniodawcy w terminie 1 miesiąca od dnia upływu terminu przyjmowania ofert w celu kontroli jakości wykonania przed wywieszeniem. Zlecenie należy wykonać do dnia 30 czerwca pod rygorem kar umownych w wysokości 1% wartości umowy za każdy dzień zwłoki.
Po wykonaniu prac należy zdać plik Excel z tabelą zawierającą numer budki oraz odpowiadające jej koordynaty GPS.
Odbiór prac:
Odbiór prac nastąpi w terminie 7 dni od przedłożenia przez wykonawcę faktury VAT za wykonanie prac. Ewentualne nieprawidłowości w wykonaniu przedmiotu zamówienia wykryte podczas odbioru prac wykonawca usunie w ciągu 7 dni roboczych.
Płatność za wykonane prace odbędzie się przelewem w terminie 7 dni od potwierdzonego pisemnie odbioru prawidłowo wykonanych prac na wskazane, przy podpisaniu umowy, konto wykonawcy.
-
Warunki gwarancji:
Na wykonane prace wykonawca udziela 5 letniej gwarancji obejmującej zarówno trwałość budek jak i ich montaż. Wszelkie wady objęte gwarancją wynikłe w trakcie eksploatacji przedmiotu zamówienia wykonawca będzie zobowiązany usunąć kompleksowo raz do roku w terminie wskazanym przez zamawiającego w ciągu 60 dni kalendarzowych. Umowa gwarancyjna zostanie podpisana wraz z umową na wykonanie prac.
-
Sposób przygotowania oferty: Podanie ceny netto, brutto oraz podatku VAT oddzielnie na:
- sprzedaż 416 budek,
- ich dostawę do zamawiającego,
- wywieszenie oraz pomiar GPS,
Do oferty należy dołączyć kopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub kopię zaświadczenia z urzędu gminy o rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.
-
Miejsce i termin składania ofert: ofertę należy złożyć do dnia 06.05.2013 roku, do godz. 15:00 w siedzibie zamawiającego, adres: Zamawiający Zaborskie Towarzystwo Naukowe z siedzibą w Brusach, ul Armii Krajowej 1, 89-632 Brusy lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na ten sam adres (decyduje data wpływu).
Zamawiający:
Krzysztof Zabrocki
Zaborskie Towarzystwo Naukowe
Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołóstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”
|
|