" Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom"

NOWOŚCI

- 2013-02-19 00:00:00

30 stycznia br. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyła się prelekcja pt. Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom, którą poprowadziła Justyna Rymon Lipińska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

 

Celem spotkania było zaprezentowanie uczestnikom różnych sposobów kształtowania naszego ogrodu, by stał się on miejscem przyjaznym nie tylko człowiekowi, ale też roślinom, zwierzętom i krajobrazom. W czasie prelekcji przedstawione zostały metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin.

Spotkanie to było również okazją do obejrzenia wystawy fotografii pt. „Chronione krajobrazy Pomorza”, przedstawiającej pomorskie parki krajobrazowe, które chronią najpiękniejsze krajobrazy naszego województwa.

Na zakończenie kierownik Zaborskiego Parku Krajobrazowego Mariusz Grzempa wręczyła nagrodę Pani Katarzynie Gierszewskiej z Brus, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Zaborski Park Krajobrazowy.

Informacje ze strony http://www.ckibbrusy.pl/podlinki/fotogaleria-531.html


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.