Prace poszukiwawcze gazu łupkowego na terenie gminy Brusy

Gaz łupkowy na Zaborach

- 2013-01-04 11:52:31

Informujemy, że w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2013r. zostaną przeprowadzone badania geofizyczne, które dotyczyć będą terenów gmin: Brusy, Czersk, Dziemiany, Karsin.

Udział gminy Brusy w obszarze koncesyjnym jest największy, bowiem wyniesie ok. 40% całościowego obszaru „Czersk”. Prace będą prowadzone przez firmę OCULIS ENERGY Sp. z o.o., która działać będzie w oparciu o koncesję wydaną w dniu 7 lipca br. na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze „Czersk”, wydaną przez  Ministra Środowiska.

 

Przypomnijmy, że 29 maja br., na zaproszenie Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, odbyło się spotkanie ws. planów poszukiwania gazu łupkowego na terenie gminy Brusy. Wzięli w nim udział Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. gazu łupkowego Małgorzata Klawiter, przedstawiciel Państwowego Instytutu Geologicznego w Gdańsku dr Mirosław Lidzbarski, przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku Alicja Karczewska, a także reprezentanci inwestora - firmy Oculis Energy sp. z o.o. w Warszawie - John Buggenhagen oraz Adam Puzio. Po spotkaniu Burmistrz Brus Witold Ossowski pozytywnie zaopiniował podjęcie działań w kierunku prowadzenia badań.

 

Całkowite przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy, pierwszy, trwający ok. 12 miesięcy polegać będzie głównie na analizie danych geologicznych oraz wykonaniu zdjęcia sejsmicznego. W drugim etapie, obejmującym okres 36 miesięcy, planuje się wykonanie otworu wiertniczego do 6000 m.

 

W dniu 3 stycznia 2013 r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyło się zebranie informacyjne dotyczące prowadzonych poszukiwań gazu łupkowego i ropy naftowej na terenie gminy Brusy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm prowadzących badania.

żródło informacji www.brusy.plhttp://www.ztn.com.pl/files_wyd/53_gaz%20%C5%82upkowy.pdf

zdjęcia Krzysztof Zabrocki


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.