VII konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego - wyniki i wręczenie nagród

Lokalny Program Ekologiczny

- 2012-12-19 13:09:11

VII konkurs ornitologiczny o Kulika Wielkiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbył się 14 grudnia 2012 roku w Kaszubskim LO w Brusach.

Konkurs współorganizowany przez Zaborskie Towarzystwo Naukowe, we współpracy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Nadleśnictwem Rytel, Nadleśnictwem Przymuszewo, Nadleśnictwem Czersk, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zgromadził 20 młodych miłośników z szkół powiatu chojnickiego. Uczniowie na początku rozwiązywali test z morfologii i ekologii ptaków oraz aspektów ich ochrony. Następnie rozpoznawali ptaki na zdjęciach. W ścisłym finale można było jeszcze zdobyć punkty za trafne rozpoznanie głosów. Do konkursu wykorzystano zdjęcia ptaków w ich naturalnym środowisku wykonane przez Zbigniewa Gierszewskiego, Karola Lipkowskiego i Jolantę Pozorską – Cuppa. Jury w składzie: Mariusz Grzempa (ZPK), Piotr Chybowski (Nadl. Rytel), Maria Chybowska (PN „Bory Tucholskie”), Karol Lipkowski, Edmund Spierewka (ZTN) podsumowało wyniki i przyznało nagrody.

Zwyciężyła Monika Narloch z LO w Czersku (73,5 pkt na 82 możliwe), drugie zajęła Anna Majer z Gimnazjum w Brusach (70,5 pkt.), a trzecie Adrian Rudnik z Kaszubskiego LO w Brusach (70 pkt.)

Konkurs był współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Lokalny program ekologiczny Ziemia Zaborska słoneczna i czysta”.

                                                                  


Artukuł nie został jeszcze skomentowany. Możesz być pierwszy!

Imię / pseudonim:

Adres e-mail:

Treść:

Polityka Prywatności serwisu | Ochrona danych Osobowych

Zaborskie Towarzystwo Naukowe wspiera Związek Biur Porad Obywatelskich. Przekaż swoj 1% na ZBPO w Warszawie KRS: 0000021621.